19 Mayıs Mh. Şemsettin Günaltay Cd. No:148/18
Kadıköy İstanbul
+90 216 395 09 99
info@adayacht.com

Ege ve Akdeniz Kıyılarında mavi yolculuk

mavi yolculuk tatil

mavi yolculuk tatili

mavi yolculuk hakkında

ege akdeniz mavi tur

Uygun bütçeli mavi yolculuk fırsatları

mavi yolculuk hakkında bilgi

Mavi Tur | Mavi Yolculuk

Bütçenize Uygun mavi yolculuk fırsatları

Mavi yolculuk tekne kiralama
Mavi yolculuk yat kiralama
Mavi yolculuk kiralık yatlar
Mavi yolculuk uygun bütçeli yatlar
Mavi Yolculuk uygun bütçeli tekneler
Mavi tur yolculuk
Mavi yolculuk gulet kiralama
Mavi yolculuk motor yat kiralama
Mavi yolculuk yelkenli yat kiralama
Mavi yolculuk fırsatları
Ada yatçılık mavi yolculuk
Mavi Yolculuk

MAVİ YOLCULUK

Hayalinizdeki tatil - tekne tatiliniz - mavi yolculuk!

Cevat Şakir, Bodrum sahilindeki gezilerine “Mavi Yolculuk” adını verdiğinde, tamamen yeni bir tatil türü yaratacağını bilemezdi. Türkiye'yi ve çeşitli kıyı şeridini bambaşka bir şekilde keşfetmek istiyorsanız, mavi yolculuk tam size göre.

Türkçesi Özgürlük

Çanakkale'den Suriye sınırında Antakya arasında uzanan 2.500 km uzunluğundaki sahil şeridini keşfetmek için kendi yatınıza ihtiyacınız yok: Mavi Yolculuk, Türkiye'nin en güzel sahil şeridi, Likya ve Turkuaz kıyıları için icat edildi. Çantalarınızı toplayın ve Türkiye kıyılarında büyüleyici bir yolculuğa çıkın.

Bir "Mavi Yolculuk", iyi dizayn edilmiş, çoğunlukla motorlu, ahşap bir gemi olan bir gulette bir kabin almanıza yardımcı olur. Türkiye'de inşa edilen bu ahşap gemiler, turist kalabalığından uzak koylara gitmenizi sağlar. Türkiye tatilinizde günlük hayata ara verin ve gulet sizi karadan ulaşılamayan kumlu plajlara veya küçük adalara götürürken güvertede dinlenin. Mavi yolculuğun nereye gitmesi gerektiğine kendiniz karar verin veya önceden kararlaştırılmış bir rotayı takip edin - istediğiniz yerde yüzme özgürlüğü her durumda sizindir.

Türkiye'de saf keyif

Denizdeki sessizlikte, olası karada geziler için pillerinizi şarj edebilirsiniz. Rüya gibi balıkçı kasabalarını keşfetmek veya kendinizi Antalya veya Marmaris'in daha çalkantılı çarşı karmaşasına kaptırmak için Türkiye'deki mavi yolculuğu deneyin. Asya ve Avrupa'nın kesişme noktasında bulunan Türkiye'nin heyecan verici kültürel mirası sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Antik tapınaklar, amfitiyatrolar, Likya kaya mezarları ve camilerin veya doğuya özgü bir çarşının yanında bulunan haçlı tarikatlarından kaleler, bu karışım Türkiye'deki Mavi Turunuzu unutulmaz bir deneyim haline getirecek. Tatil havasının vazgeçilmez bir unsuru ve pastanın üzerindeki krema elbette yöre mutfağı. Gemideki yemek keyfi Türkiye tatilinizi mükemmel kılar. Burada pek çok ot ve zeytinyağı ile hazırlanan Türk mutfağının spesiyaliteleri, taze yöresel sebzeler, özellikle deniz havasında güzel olan et veya balık tadı ile şımartılacaksınız. Ve günbatımında güvertede bir rakı, su ve buz ile bu hafif sütlü anasonlu schnapps, Mavi Yolculuk tatil gününüzü tamamlıyor.

Mavi yolculuk rahatlama ve aktivite sunar

Akdeniz'de sayısız güzel manzara var. Akdeniz'i gezmenin en iyi yolu, onu gulet olarak bilinen motorlu yelkenliyle keşfetmektir. Mavi bir yolculuk sizi Akdeniz'in en güzel bölgelerine götürür; Yunanistan, Hırvatistan ve Türkiye'deki rotalar seçilebilir. Mavi Yolculuğunuzu gerçekleştirdiğiniz alan ne olursa olsun: bu yolculuk unutulmaz kalacaktır!

Tek kişilik kabinler, tekler, çiftler veya aileler için, sözde yatma yeri olarak rezerve edilebilir. Büyük aileler, arkadaşlar, kulüpler veya işletmelerle yapılan grup gezileri için, tek kullanımlık çeşitli boyutlarda eksiksiz gemiler sunuyoruz.

Seyahat dönemi Nisan ve Ekim ayları arasındadır. Mavi Yolculuklarımızda yoğun sezonda bile kitle turizminden uzak sakin koylar bulabiliriz. Tekne ile koydan körfeze hareket ediyoruz, deneyimli ekip yelken alanlarına çok aşinadır. En güzel rıhtımları biliyorlar ve oraya güvenle varıyorlar. Okul tatillerinden sonraki sezon dışında, kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz, turistlerin çoğu çoktan ayrılmış, su hala güzel ve ılık ve sıcaklıklar yaz aylarındaki kadar yüksek değil. Gemi tamamen mürettebat tarafından yönetiliyor, bu nedenle konuklar burada kesinlikle rahat bir tatil geçiriyor.

Motor yelkencileri ile yapılan turlar aynı zamanda rahatlama ve aktivite sunar. Yüzmek, şnorkelle dalmak veya balık tutmak için yeterince zaman ayırın. Rahat rota planlaması, mola vermek için her zaman yeterli zaman olduğu anlamına gelir. Gemilerdeki geniş güneşlenme alanları ve teknedeki ekipmanlar sizi dinlenmeye davet ediyor. Teknelerdeki akşamlar harika Akdeniz lezzetleri ve serinletici içecekler ile günleri taçlandırıyor. Gün batımında gemideki atmosfer, taze tutulmuş balıklar ve iyi içecekler ile taçlandırılır. Diğer gezginlerin ortak ilgisi, doğanın güzelliğine duyulan sevgi, çoğu zaman hızlı bir şekilde sempati ve temaslara yol açar. Mavi Yolculuk, tüm doğa severler ve dinlenmek isteyenler için bir tatil geçirmenin en ideal yoludur. Mavi Yolculuğun gulet ile ulaştığı yerler ve manzaralar eşsizdir ve başka hiçbir yerden seyredilemez. Lütfen Mavi Yolculuk'ta çoğu zaman motorun kullanıldığını unutmayın.

Denizde harika günler

Körfezden körfeze gidiyor, en güzel olduğu yere demir atıyorsunuz. Suyun berrak ve havanın sıcak olduğu yer. Geleneksel motor yelkenlilerinden oluşan guletlerimiz, herkesi Akdeniz'in rüya gibi sahillerine götürüyor. Orada sadece gemi ile ulaşabileceğiniz koylar ve demirleme yerleri bulacaksınız, mürettebat kitle turizminden uzakta kaygısız bir tatil keyfi yaşatıyor. Mürettebat sizi Akdeniz mutfağının sunduğu spesiyalitelerle şımartıyor. Guletler, ahşaptan yapılmış klasik motor yelkenlileridir. Gemilerimiz büyüklüklerine göre 4-16 adet çift kişilik kamaraya sahiptir. Her kabinin duş / tuvalet içeren kendi banyosu vardır. Her gün değişen manzaraya sahip yüzen oteliniz unutulmaz bir tatili garanti eder.

Kabin kiralama

Kabin kiralama hizmetimiz, çiftlere, bekarlara, ailelere veya küçük gruplara motorlu yelkenlilerimizden birinde bir veya daha fazla kabin rezervasyonu yapma imkanı sunar. Türkiye, Yunanistan ve Hırvatistan'da sezon boyunca her hafta kabin kiralama hizmeti sunuyoruz. Bu turlara katılanların çoğu Avrupa’dan. Çoğunlukla aynı anda birkaç gemi ile yelken açtığımız için, tekneleri katılımcıların yaşlarına göre dengeli bir şekilde sınıflandırmaya çalışıyoruz. Uzun yıllara dayanan deneyimlerimiz göstermiştir ki, ortak deniz sevgisi ve gemideki eşsiz atmosfer, yabancıları hızla arkadaşa dönüştürüyor.

Grup kiralama

Motor yelkenlilerimiz, şirketler, aileler ve arkadaşlarla grup gezileriniz için idealdir. Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan size ilham verecek. İster spor kulübü, ister bowling kulübü, geniş aile veya okul sınıfı olsun, Mavi Yolculuk herkese ilham verecektir.

Ekip

Geminin büyüklüğüne bağlı olarak motorlu yelkenlilerimizde kendinizi tamamen rahat hissetmenizi sağlayan iki ila dört kişilik bir mürettebat bulunmaktadır. Ekip, yelkenle ilgili konularla birlikte ilgilenir ve geminin güvertede komuta ve güvenliğinden sorumludur.

Teknede yemek

Türkiye ve Yunanistan'daki Mavi Turlarımızda tam pansiyon tur fiyatına dahildir, Hırvatistan'da yarım ve tam pansiyon arasında seçim yapma seçeneği sunuyoruz. Kahvaltı, yerel koşullara göre düzenlenmiştir. Temelde beyaz ekmek, peynir, tereyağı, reçel, yumurta, domates, salatalık, zeytin, kahve, çay ve daha çok sosis alırsınız. Öğle yemeğinde salata ve meyve ile sıcak bir yemek alacaksınız. Öğleden sonra bisküvili kahve veya çay vardır. Akşamları sıcak yemek, salata ve meyve servis edilir. Sıcacık yemeklere garnitür olarak pirinç ve erişte ağırlıklı. Mürettebat genellikle bir balık yakalar veya balıkçılardan yeni yakalanmış balık satın alır.

Gemideki içecekler kısmen ayrıca ücretlendirilir. Burada bir liste tutulur ve gezinin sonunda takım kararlaştırılır. Ayrıntılar ilgili seyahat açıklamasında bulunabilir.

Memnun olduğunuzda, yerleştiğinizde bahşiş vermeyi unutmayın.

En iyi seyahat zamanlaması

Türkiye'de mavi turlarımıza Nisan ayında başlıyoruz, Yunanistan ve Hırvatistan'da ise Mayıs ayı başında turlarımız başlıyor. Ana sezonun aylarına ek olarak, Mayıs / Haziran ve Eylül / Ekim ayları özel bir çekiciliğe sahiptir. Sıcaklıklar güzel, su hala ılık ve koylar ve limanlar ana mevsime göre daha sessiz.

Whats App