19 Mayıs Mh. Şemsettin Günaltay Cd. No:148/18
Kadıköy İstanbul
+90 216 395 09 99
info@adayacht.com

Yat Bakımı

Tekne Bakımı

Yat bakımı hakkında

tekne bakımı hakkında

yat bakım ve onarım hakkında

tekne bakım ve onarım hakkında

ada yatçılık yat tekne bakım ve onarım

yat bakımı ve onarımı

tekne bakımı ve onarımı

yat bakımı yapan firmalar
tekne bakımı yapan firmalar
yat tekne bakımı yapan firmalar
yat firmaları
tekne firmaları
ada yatçılık tekne bakımı
ada yatçılık yat bakımı
ada yatçılık yat imalatı
ada yatçılık tekne imalatı
ada yatçılık hizmetleri
ada yatçılık limited şirketi
Yat Bakım ve Onarım

YAT BAKIM ve ONARIM YÖNETİMİ

Türkiye'nin Onarım Uzmanlığı

Türkiye'nin lider yat imalat firması olarak yat onarımında standartları belirliyoruz. Ne kadar basit veya karmaşık olursa olsun, herhangi bir projeye beceri ve uzmanlık katarak Türkiye'deki süper yat tamir endüstrisine liderlik etme cesaretine sahibiz. Süper yatların kaptanlarına, operatörlerine ve sahiplerine yeniden montaj ve onarım projeleri hazırlamalarına ve yürütmelerine yardımcı oluyoruz. Yaptığımız her işte asıl amacımız yat sahiplerini mutlu etmektir.

Müşteri, bizi piyasada referans bir Bakım ve Onarım işi yapan, sahibinin şartnamelerini zamanında ve bütçeye göre yerine getiren doğruluk ve detaylara gösterilen özenle onarımın nasıl ve nerede yapılacağı konusunda çok söz sahibi olacaktır.

Personelimiz sahadadır ve müşterilerimize destek içeriğimizi sağlamaktadır.

Başlangıçtan itibaren, uygun kaynakları mümkün olan en hızlı ve verimli şekilde hazırlayabilmemiz ve kullanabilmemiz için her yata özel bir Proje Yöneticisi atarız. Proje yöneticisi, hedeflerinizin kuruluş içinde net bir şekilde iletilmesini ve ilerlemenin günlük olarak izlenmesini ve yayınlanmasını sağlayan ilk temas noktası olur. Kapsamlı bilgi birikimi ile teknik destek, yapısal mimariden bitirme detaylarına kadar yat onarımının tüm yönleri hakkında tavsiyede bulunabilen merkez ofisten verilmektedir. Önemli kuruluşlarla etkileşime girer ve hem Bayrak, Eyalet ve Kategori düzenlemelerini takip etme konusunda çalışma deneyimine sahiptir.

Ortak ilham ve ekip çalışması temel hedefini paylaşan yetenekli çalışanları eğiterek ve geliştirerek insan sermayemize yatırım yapıyoruz. Yatları daha iyi tamir edebilmek için tesislerimizi güncel tutuyoruz.

TÜRKİYE'DE YAPILAN ÜST DÜZEY YENİLEME & ONARIM ÇÖZÜMLERİ

Bizim ile birlikte teknenizin büyümesinin her adımına dahil olacaksınız. İlk adım, yatınız için klasik, kentsel, fütüristik veya geleneksel gibi bir stile karar vermektir. Siz bizleri yönlendirir, ancak ölçümler ve malzemelerden teknolojilerin koleksiyonuna ve türünün tek örneği çözümlere kadar her şeyden biz sorumlu oluruz. Hayalinizdeki yatı birer birer gerçeğe dönüştürmek için birlikte çalışacağız.

Şirketimiz, teknenizi tam istediğiniz şekilde özel olarak inşa etmek için uzmanlığa, işçiliğe ve kaynaklara sahiptir. Güvenebileceğiniz şey budur. Yenileme ve onarım süreci üzerindeki tam kontrolümüz sayesinde yatınız detaylara en yüksek özen gösterilerek yeniden donatılacaktır. Sadece en kaliteli kumaşları kullanıyoruz ve bu olağanüstü yat için en yüksek beklentileri karşılıyoruz. Sonunda yatın nasıl görüneceğini belirlemek size kalmıştır.

Tesislerimizde yeni bir kimlik bulan birçok yatın, felsefemizde misafirperverliğin, organizasyonun, altyapının ve detaylara gösterilen ilginin mutlak "olmazsa olmaz" olduğu uzun bir başarı hikayesi ve anlatılması gereken kilometre taşları vardır. Şirketimiz, her türlü eylemi etkin bir şekilde gerçekleştirebilen ve yüzlerce yattaki geniş uzmanlık ve operasyonlarına dayanan nadir mükemmellik işlevlerini yerine getirebilen son derece yetenekli uzmanlar organize ederek her projeyi denetler. Son derece teknolojik bir sistem, yetkinlikler, mühendislik bilgisi ve her büyüklükteki yatı elleçleme yeteneğine sahip profesyonel zanaatkârların varlığı sayesinde firmamız her zaman doğruluk, dakiklik ve ciddiyet sağlamıştır ve kendi yatınızın yeniden doğuş planının olduğu konumu temsil etmektedir gerçeklik.

TEKNİK MÜHENDİSLİK ÇALIŞMALARI

Ada Yatçılık, basit onarımlardan son derece karmaşık büyük değişikliklere kadar, yat onarımlarının herhangi bir parçası için üst düzey çözümler sunar. İhtiyaçlarınız ne kadar basit veya görünüşte iddialı olursa olsun, saat gibi çalışan bir proje üretmek için uzman ustalara ve organizasyon becerilerine sahibiz.

Küçük onarımlara, parça yenileme / yenilemeye veya kabin mobilyalarına ihtiyacınız varsa, bu görevleri çok çeşitli yat stilleri ile tamamlayacak uzmanlığa ve donanıma sahibiz. Kabininizdeki yeni özelliklerin tanıtımını, aksi takdirde ihtiyaç duyulacak onarım ve / veya bakım çalışmaları ile etkili bir şekilde entegre ederek genel arıza süresini azaltabilirsiniz. Bu sadece korumayı değil aynı zamanda yatınızın değerini de garanti eder.

Mekanikçilerimiz ve yedek parça tedariğimiz birinci sınıftır. İç ve dış imalat, mimari, tedarik, onarım ve bakım sağladığımız hizmetler arasındadır.

Motorlar, elektrik ve hidrolik ekipmanların yanı sıra boyama, cilalama ve iç rötuşlar, yatın sezon öncesi bakımının bir parçasıdır.

Düzenli ve planlı yat bakımı, yat sahibi ve misafirlerin konforunu ve ayrıca yatın masraf açısından performansını arttırır.

Organizasyonel bir bakış açısından, en küçük ayrıntılara odaklanıyoruz, ancak aradığımız şeyin, ziyaretçilerin rahat hissetmesini sağlayacak ilk deneyim olduğunu unutmayalım.

Müşterilerimiz yatlarını bize emanet ettiklerinde, onları olağanüstü durumda alacaklarından emin olmalıdırlar. Tek bir çatı altında ve sadece kısa bir mesafede özel hizmet ve çok çeşitli uzmanlık alanları oluşturduk.

Tam servis onarım sahası olarak aşağıdaki operasyonel yeteneklere sahibiz:

Proje Yönetimi: Yetenekli proje yönetimi ekibimizin üyeleri, projeyi zamanında ve bütçeye göre tamamlamaya kararlıdır ve genellikle müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için yukarıda ve öteye giderler. Planlama, fiyat teklifleri, sözleşmeler, faturalama, kaynak sağlama ve kalite yönetimi sürecin bir parçasıdır. Her türlü koşula çok yönlülükle yanıt verme kapasitesiyle, proje yöneticilerimiz küçük onarımlardan kapsamlı revizyonlara kadar yüzlerce görevi başarıyla tamamladı. Ekipler, dış tedarikçiler ve yat ekibi arasındaki dikkatli işbirliği sayesinde proje zamanında ve bütçeye göre verimli bir şekilde tamamlanır.

Teknik ofisimiz, müşterilere projenin herhangi bir seviyesinde gemi mimarisi ve mühendislik deneyimi sağlar. İç ve dış mimariden yapısal iyileştirmelere, stabilite ve ağırlık testlerine, sınıf anketlerine ve teknik kağıtlara kadar herkes için her şey var. Yakın ortaklıklarımız ve uzmanlığımız olan birçok sınıflandırma kuruluşu.

Boyama ve Son Rötuşlar: Yenileme ve Onarım tesislerimiz tam çalışma gücüne sahiptir ve ısıtma, havalandırma ve emisyon işleme sistemleri, sıcaklık ve nem kontrolü, aşırı püskürtme geri kazanım ve filtrasyon sistemleri dahil olmak üzere izlenen atmosferik koşullara sahip boyama tesislerine sahip tam donanımlı bir teknik marinada yer almaktadır.

Astardan son kat rötuş işlemine kadar, yüksek kaliteli, akredite edilmiş ve garantili yat boyası projelerine adanmış eksiksiz bir şirket içi operasyonumuz olacak. Profesyonel kaplama test uzmanları, uluslararası boya uygulama gereksinimlerini karşılamak için akredite olan ve yazılı bir garantiyle birlikte gelen ekipmanla ölçümler alır. Parlaklık Birimi (GU) 90'dır ve Görüntü Derinliği (DOI) 90'dır.

Herkesin yatla ilgili ilk deneyimi, bir marina rıhtımında veya yoğun bir limandaki demirlemede gerçekleşir. Dolayısıyla, mutlak bir dış kaplamaya veya metalik bir boya işine ihtiyacınız varsa, en yüksek standartlarınızı takdir edeceğimize ve hatta bunu aşacağımıza güvenebilirsiniz. Kaplama, üst kaplama, zehirli boya, raspalama, vernikleme, yeniden cilalama, boya sundurma ve çadır mevcut hizmetlerden sadece birkaçıdır. Teknenin içinde ve dışında, yüzey planlama ve işleme teknolojisi ve uzmanlığı uygulanmaktadır. Yat boyama ve son kat için mevcut en hassas metodolojiye sahibiz. Yeni teknolojinin sınırları olmamasına rağmen geleneksel yat son kat boyama yöntemi hala zanaatkârların elindedir. Korozyon yönetimi ve güvenliği, mevcut kaplama hizmetleri arasındadır.

Zahirli Boya: Ekibimiz antifouling boya kullanımı konusunda hem sprey hem de fırça kullanımı hakkında bilgili ve ihtiyaçlarınız için doğru seçeneği önerecektir. Artık birçok müşteri, işlem boyunca daha fazla boya uygulayarak eşit kapsama ve iyileştirilmiş sonuçlar sağlayan havasız sprey uygulamasının avantajlarının farkındadır. Sprey uygulaması kullanma seçimi, daha temiz bir finişe ulaşmamıza yardımcı olur, bu da yatın suda daha kolay kaymasını sağlayarak yakıttan tasarruf sağlar.

İhtiyacımız olan her an yardımlarıyla en iyi sonuçları almamızı sağlamak için yıllar boyunca Awlgrip, International, Jotun ve Boero teknik üyeleriyle yakın bir dostluk kurduk. Personelimiz ayrıca, pervaneleri ve şaftları ilk günden itibaren temiz tutmak için Propspeed ve Pellerclean malzemelerinin kullanımında da yeteneklidir.

Ahşap ve Marangozluk: Güzel marangozluğun, her iş için uzman zanaatkarların genel görünümü ve hissi üzerinde önemli bir etkisi vardır. Tik zemin kaplaması, iç mekan ahşap işleri ve dış mekan mobilyaları, yetenekli zanaatkarlarımız bu kadar nadir ve doğal bir malzemeyi büyük bir takdirle işliyor. Tik, kaplama, parke ve kompozitler dahil çok çeşitli malzemeler, teknikler ve teknolojinin yanı sıra yüksek kaliteli ahşaplar ve cilalar ve direk ve direklerden özel sandalyelere, iç mekanlara ve doğramalara kadar her şeyde uzmandırlar. Ham ağaç, kendini işine adamış ve becerikli eller tarafından güzel bir zanaatkârın parçası haline getirilir ve nihai ürünün tatmin etmesi garanti edilir. Bu alandaki zanaatkarlar olarak uzun yıllara dayanan deneyimimizle, kararlı bir işçilik sunuyoruz.

Tasarım ve dekor uzmanlarımız, süper yat endüstrisinin kusursuz yüzeyler ve birinci sınıf kumaşlar taleplerini takdir ediyor. Bölgedeki uzmanlar olarak, ünlü ekibimiz, yat mürettebatına ve gemi sahiplerine gemide en iyi kaliteyi elde etmeleri için rehberlik ve yardım sağlayacaktır.

Deneyimlerimizi tamamlamak için marangozluktan ev mobilyalarına, aydınlatma ve elektroniğe kadar rakipsiz bir yerel ve çok uluslu satıcı ağına sahibiz. Müşterilerimizin vizyonlarının çoğu, küçük değişikliklerden tam iç revizyonlara kadar uzanan projeler için gereken detaylara gösterilen dikkati çok çeşitli kumaşlara, ürünlere, zanaatkârlara ve sanatçılara erişimle birleştirerek gerçekleştirilebilir.

İç modifikasyonlar ve sistem ilavesi veya yükseltmesi dahil olmak üzere yatın iç ve dış tadilatı ve bunun yanında döşeme, kaplama, mermer uygulamaları ve mobilyalar sadece birkaç örnektir.

Fiberglas Onarım ve İmalat: Karbon fiber, epoksi, GRP, polyester, vakumlu torbalama ve yüksek teknoloji maçalar onarım ve imalatında kullanılmaktadır.

Diğer Ekipman ve Sistemler: Tüm yat makinelerinin çalışma prensiplerini biliyoruz ve en karmaşık yatlardan bazılarında bulunduk. Dünyanın önde gelen üreticileriyle iyi çalışma bağlarımız var ve yine de yat sistemleriniz için uygun bir çözüme ve daha uygun maliyetli alternatiflere sahip olacağız. Elektrik, Elektronik, Hidrolik, Soğutma, Motorlar, Jeneratörler, Şaftlar, Pervaneler, Dümenler, Stabilizatörler ve tüm aşamalarda özel soğutma ve elektrik sistemleri ABT-TRAC stabilizatör sistemlerinin yanı sıra Parker, HRO, Sea Recovery, Village Marin ve Idromar su yapıcı sistemler tarafımızca servis edilmektedir.

Elektrik İşleri: Kesin bir deneyim havasıyla, "kurum içi" hizmetler, yedek parçalar ve megger kontroller sağlayarak olası her araştırma sürecini yürütüyoruz. Klas kuruluşları için gerekli nitelikler, jeneratör yük izleme ve yalıtım testini içerir. Elektrik departmanımız, yatınızda geleceğe dönük bir kurulum sağlamak için kişiselleştirilmiş klima panellerinden Sıfır Hız Dengeleyicilerine ve yat kontrol sistemlerine kadar her konuda en son ve en güncel rehberliği sağlayacaktır. Motorlar, pompalar, elektrik sistemleri ve elektronik cihazlar nitelikli servislere, onarımlara ve yeni kurulumlara ihtiyaç duyar. Onan ve Kohler Power jeneratörleri ve Mastervolt, Victron Energy elektrik sistemi modülleri ve Cantalupi Aydınlatma sistemlerine tarafımızdan hizmet verilmektedir.

Makine Mühendisliği / Makine: Yat sektörünün tüm mekanik bakım ve dönüşüm ihtiyaçlarını karşılayabilmekteyiz. Hizmetlerimiz arasında profesyonel olarak eğitilmiş bir teknik personel, bir makine atölyesi ve özel konularda saha hizmetini gerçekleştirmek için gerekli ekipman ve insan gücü bulunmaktadır. Dümenler, tanklar, güverte ekipmanları, jiroskop ve kanat stabilizatörleri, iticiler ve anot onarımı, değiştirilmesi gereken şeylerden bazılarıdır.

Yardımcı / Tahrik Üniteleri: Her tür ekipmanı yeniden güçlendirme, revizyon, bakım ve onarıma yetkin bir ekibiz. Bunun yanında Motor ve şanzıman onarımları ve ayrıca jeneratör bakımları sayılabilir.

Şaft ve Pervane: Şaft hizalama ve üretimin yanı sıra balans, bakım, yatak ve bağlantı işleri üzerinde çalışmaktayız. Sizin için şaftı söküp, test edip ve pervaneleri yatırıp onarımını sağlarız.

Hidrolik: Hidrolik parçalar, gemideki çok çeşitli ekipmanlar için çok önemlidir ve düşük performanslı dengeleme sistemleri, yeterince aşmayan geçit yolları veya bir jet ski sürüşünü mahveden vinçler ile çalışan mühendisler onları acı verici bulabilir. Tatmin edici bir sonuç elde etmek için teşhis kritik hale gelir ve uzman ellerimiz hidrolik parçalarla nasıl çalışılacağını, bunları nasıl onarılacağını ve ne zaman değiştirileceğini veya revize edileceğini bilir.

Metal işleri: Metal işi özellikleri çelikten alüminyuma, boru tesisatından donatıma kadar kapsamlı bir iştir. Metal özelliklerin en seçici ziyaretçiler tarafından bile beğenilmesini sağlamak için kişiselleştirilmiş tasarımları teşvik eden detay gözümüz, klas kuruluşundan sertifikalı kaynakçılar ve tüm metal ekipmanları üretebilen levha veya boru bükme makineleri ile tamamlanmaktadır.

Yat metal teçhizatlarının planı, imalatı ve modifikasyonu da deneyimli bir ekipten temin edilebilir. Metal işleri, projelerimizin hayati bir yönüdür ve yatın genel yapısını etkileyen genişletmeler gibi karmaşık modifikasyonlara ve yenilemelere odaklanıyoruz. Sadece eğitimli profesyonellerle çalışıyoruz. Klas sertifikalı yapısal onarımlar ve tadilatlar, eklemeler, komple yeniden yapılar veya mobilya ve parça tasarımı ve imalatı.

Zanaatkarlarımız sadece eski gelenekleri korumakla kalmadı, aynı zamanda bu teknikleri otantik ve türünün tek örneği özel yapım başyapıtlar yaratmak için yarattılar. Tüm yapısal çalışmalar, klas kuruluşlarının izni ile yapılır. Yat inşa etme deneyimimiz bize modern ve geleneksel tekniklerin karıştırılması konusunda harika bir bakış açısı sağlıyor ve yıllar içinde yöntemlerimizin performansında, maliyet etkinliğinde ve doğruluğunda önemli iyileştirmeler yaptık.

Tente, merdiven, korkuluk, payanda ve yat giriş yapıları gibi deniz güverte cihazlarının ve ayrıca paslanmaz çelikten özel demirleme ekipmanı konstrüksiyonunun önde gelen tasarımcı ve üreticilerinden biriyiz.

Kaynak: Kaynak ekibimiz, her türlü kaynak konusunda bilgili olup, her durumda ISO standartlarını takip eden yüksek kaliteli yüzeyler sağlar. Gövde ve güverteler gerektiği gibi kesilip değiştirilirken, alüminyum üst yapı ve kaptan köşkleri, daha yumuşak alaşımda genellikle zor olan distorsiyon tehdidini önlemek için büyük bir hassasiyetle tasarlandı. Alüminyum ve çelik için klas sertifikalı kaynakçılarımız mevcuttur.

Borulama: Gemideki herhangi bir boru tesisatı, hem tasarımcılar hem de üreticiler için önemli bir zorluk teşkil etmektedir. Yatla bütünleşen çelik, paslanmaz çelik, alüminyum ve bakır nikelden her türlü boruyu tasarlıyor ve imal ediyoruz. Beton, polipropilen, PVC veya paslanmaz çelik kurulumlar söz konusu olduğunda, bir boru tesisatı yükseltmesi planlamak çok fazla deneyim gerektirir.

Arma onarımları ve yükseltmeleri, direk yapımı, yelken üretimi ve onarımları ve kaldırma omurgası onarımlarının tümü uzman deneyimleriyle tamamlanabilir.

Gövde Kalınlığı Ölçümü, çelik değişimi, boru ve valf çalışması, deniz tekne valfleri, Megger kontrolleri ve NDT testleri, klas onarımlarının (sıvı penetrant testi, röntgen, ultrasonik test, manyetik parçacık muayenesi, vakum testleri) parçasıdır.

Memnun bir mürettebatın etkili bir ekip olduğunun farkındayız; bu nedenle, konsiyerj düzeyinde destek hizmetlerimizin bir parçası olarak, kısa ve uzun vadeli konaklamayı yönetecek, transferleri ve taşımaları planlayacak, tıbbi ihtiyaçlara yardımcı olacak, çeviri hizmetleri sunacak ve mürettebata yardımcı olacağız. Gerektiğinde izinler, rezervasyonlar, geziler ve sosyal toplantılar gibi yönetici görevleri sunacağız. Yat sahipleri ve ekipleri konumumuz sayesinde İstanbul otelleri, restoranları ve turistik mekanlarından yararlanacaklar. Konsiyerj departmanımız, ister kısa bir konaklama ister daha uzun süreli yeniden bir konaklama için olsun, seyahat ve konaklama planlamasında ve organize edilmesinde onlara destek ve yardımcı olma konusunda müşterilerimizin takdirine kalmıştır. İstanbul, kültür, gelenek ve eğlence açısından zengin, yakındaki turistik yerlerin yanı sıra, mürettebat ve tekne sahiplerine ev sahipliği yapabilecek seçkin ve üst düzey mekanlara sahip bir şehirdir.

Misyonumuz, müşterilerimizle ancak güven tesis ederek gerçekleştirilebilecek uzun vadeli ortaklıklar kurmaktır. Tekrar eden işleri sağlamak için projenin ömrü boyunca uygun müşteri deneyiminin yanı sıra kalite, fiyat ve zamanında teslimat sunacağımıza güvenin.

Whats App