19 Mayıs Mh. Şemsettin Günaltay Cd. No:148/18
Kadıköy İstanbul
+90 216 395 09 99
info@adayacht.com

HAKKIMIZDA

Şirketimiz yat imalatına ilk olarak 1981 yılında Proteksan (şimdiki ismi Turquoise Yachts) tersanesinin taşeronu olarak “Bora Bora” isimli teknenin imalatını yapması ile başlamıştır. Ada Yatçılık bu süreden beri yalnızca çelik veya alüminyum tekneler imal etmektedir. Bu güne kadar içerisinde 75 adetten fazla tekne imalatı yapmış olan firmamız, genelde uzunlukları 20 ile 75 metre arasında değişen motor yatlar, özel amaçlı iş tekneleri, yelkenli yatlar, pilot botlar, römorkörler, palamar botları, balıkçı tekneleri, personel taşıma tekneleri, yolcu motorları, katamaranlar ve çelik guletler gibi geniş bir yelpaze içerisinde tekne imalatı hizmeti sunmaktadır.

İmalatımızın bir kısmı tersanelere verdiğimiz çelik ve alüminyum kabuk tekne imalatı taşeronluk ve donatım hizmeti olup, bir bölümü de anahtar teslim olarak ürettiğimiz teknelerden oluşmaktadır. Biz bir tersane değiliz, bizler sadece çelik ve alüminyum özel tekne üreticisiyiz. Anahtar teslim olarak üretmiş olduğumuz tekneleri genellikle tersanelerin kapalı imalat alanlarını kiralayarak gerçekleştiriyoruz. Bunun haricinde taşeronluk hizmeti verdiğimiz tersanelere, teknelerin çelik ve alüminyum kabuk imalat ve donatımlarını yapıyoruz. İmalatını tamamladığımız en önemli yatların isimlerini; Sea D, Odessa, Talisman C, Sequel P, Kinta, Naia, Sirius, Cameleon B ve Barka olarak gururla sayabiliriz. Tüm referanslarımızı görmek için lütfen aşağıdaki linke göz atın.

Yeni Yat İmalatı

Yeni Tekne İmalatı

YENİ TEKNE İMALATI

Ada Yatçılık, İstanbul Tuzla’da bulunan en önemli çelik ve alüminyum yat üretimi yapan tersanelerin kaba tekne imalatı aşamasında ana taşeronluğunu yapmaktadır. Bunun yanı sıra kiralamış olduğu şantiyelerde anahtar teslim yat imalatı, çelik pilot bot imalatı ve diğer tipte tekne imalatı projelerini sürdürmektedir. Bunlardan bazıları: Palamar Botu, Çelik Duba, Römorkör, Hızlı Alüminyum İş teknesi, Yüksek Hızlı Karakol Teknesi, Jack Up Platformları, Mürettebat Teknesi, Multitug, Balıkçı Teknesi, İtici Tekne, Tarak gemisi, Balık Çiftliği Teknesi, Çelik personel Tekneleri ve Acente Tedarik botları.

Biz, bir çelik tekne üreticisi olarak, üretilen teknenin kalitesinin iyi işçilik ve teknelerin yapımında kullanılan malzemelere bağlı olduğunun bilincindeyiz. Şirketimizde yat imalatı faaliyetleri ABS, Lloyd, GL, BV, RINA gibi uluslararası gemi inşa sektörünün birinci sınıf kuruluşlar olarak kabul ettiği kurumların denetimi ve MCA, SOLAS, IMO ve MARPOL gibi uluslararası kabul görmüş temel prensip ve standartların denetiminde gerçekleştirilir.

Ada Yatçılık Türkiye'deki pilot bot teknelerin en eski imalatçılarından biridir. Biz esas olarak çelik pilot bot üretimi ile birlikte çoğunlukla alüminyum üst bina olacak şekilde imal edilmiş kombinasyonları üretmekteyiz. Ayrıca müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ve hızlı operasyon gerektiren durumlarda tamamen alüminyum pilot bot imalatı da yapmaktayız. İnşa ettiğimiz pilot botların tümü Lloyd standart ve kurallarına uygun imal edilmektedir.

Deniz tipi çelik malzeme bizim tekne yapımında kullandığımız ana malzemedir. Bunun yanı sıra, bizler ayrıca de Deniz tipi Alüminyum kullanmaktayız. Bizlerin inşa ettiği hemen hemen her mega yatta, çelik ve alüminyum birlikte kullanılmaktadır. Bu yapı genelde “Triclad” adı verilen özel bir malzeme sayesinde her iki malzemeyi kaynak kullanılarak birleştirilerek uygulanır. Tekne imalatında çelik malzemenin yanı sıra alüminyum kullanımı oldukça artmıştır. Tekne imalatı ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki linki tıklayın.

Motor Yat İmalatı

Yelkenli Yat İmalatı

İş Teknesi İmalatı

GELECEK PROJELER

Özel tekne imalatı konusunda uzmanlaşmış olan şirketimiz, daha önce üretmiş olduğu yada proje aşamasında olan tekneleri sizin isteklerinizi karşılayacak şekilde yeniden hayata geçirmek için sürekli çalışıyor. Tüm teknik detayları ve donanımları belirlenmiş hazır olarak müşterilerimize sunmuş olduğumuz çelik ya da alüminyum gövdeli yatlardan iş teknelerine kadar tüm projelerin listesi için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.

Yeni Tekne İmalatı

Ada yatçılık hakkında

Yat İmalatı hakkında

Tekne İmalatı Hakkında

YAT BAKIM VE ONARIM

Ada Yatçılık, motor yatlarda ve diğer tüm tekne tiplerinde  "bakım ve onarım" projelerini gerçekleştirebilecek uzman ekip ve profesyonellerle çalışmaktadır. 1981 yılından bu yana çelik ve alüminyum yat imalatı konusunda uzmanlaşmış olan şirketimiz, kaliteli işçilik, nitelikli ekiplerin yönetimi, zamanında teslimat ve dürüstlüğün bu bağlamda çok önemli olduğunun farkındadır. Dolayısı ile refit projelerini yönetebilmek ve gerçekleştirmek adına tersaneler ve alanında profesyonel ekipleri bir araya getirerek en etkili koordinasyonu sizler için sağlayabiliriz.

Tüm bunlara ek olarak, yıllar boyu birlikte çalışmış olduğumuz alt yüklenicilerimiz ve malzeme tedarikçilerimizi işlerin zamanında teslimi için profesyonel bir şekilde organize ederiz. Bu konuda verdiğimiz hizmetlerden bazıları mekanik ve makine işçilikleri, boya işleri, deniz elektrik ve kablo tesisatları, çelik ve alüminyum gövde hasarları ve onarımı, boru tesisatı, yalıtım, soğutma ve iklimlendirme, döşeme, iç tasarım revizyonu ve mobilya işçilikleri olarak sayabiliriz. Tersaneler ve alt yüklenicilerimiz ile yıllardır geliştirdiğimiz iletişim ve işbirliği sayesinde tüm projelerinizi tam zamanında ve en uygun bütçe ile gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

Yat imalatı gelecek projeler
Tekne imalatı gelecek projeler
Yat Bakımı ve Onarımı
Yeni İmalat yönetimi
Yat imalat rehberi
YENİ İMALAT YÖNETİMİ

Pek çok değişken ve dinamiğe sahip olan yat imalatı projeleri, tam profesyonel ve kapsamlı bir yönetim gerektirir. Bu durumda imalat konusunda yıllarca tecrübe kazanmış şirketimiz, profesyonel ekibi ile birlikte sizlerin yeni imalat projelerinizi ahtar teslim olarak sorunsuz bir biçimde tamamlamanız için çalışıyoruz.

Yeni imalat projeleriniz ile ilgili tersane seçiminden liman kaydına kadar birçok detayı bizler sizin adınıza yönetiyoruz. Böylece sizler başından sonuna kadar takip edeceğiniz yolu biliyor olup, önceden öngörülemeyen sürpriz maliyetler ve teslimat gecikmeleri ile ilgili sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Yeni yat imalatı yönetimi ile ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Yeni motor yat imalatı
Yeni yelkenli yat imalatı
Yeni iş teknesi imalatı
Ada Yatçılık Yat imalatı
Ada Yatçılık Tekne İmalatı
Ada yatçılık yeni tekne yat
YAT İMALATI REHBERİ

Türkiye'de Yat İnşaatı tarihi eski yıllara dayanan ve meşhur bir geçmişe sahiptir. Eskiden bu işi yapanlar tarafından teknelerin imalatının tamamlanmasının yıllar sürdüğü ifade edilirdi. Günümüzde sahip olduğumuz teknoloji ve tecrübe sayesinde, bir teknenin denizde yüzer hale getirilmesi omurgası oluşturulduktan sonra, teknenin boyutuna göre maksimum 6 ila 18 ay sürmektedir. İyi bir proje yönetimi ve sağlıklı nakit akışı konuları, tekne imalatı sürecini yakından ilgilendiren ve teslim tarihini etkileyebilecek faktörlendendir.

Ada Yatçılık, hep hayalini kurduğunuz çelik veya alüminyum tekneyi gerçeğe dönüştürmek için sizlere rehberlik eder. Yat imalatı içerisinde birçok detayı barındıran bir konu olup, proje aşaması, malzeme satın alma süreci ve tersane seçimi gibi birçok önemli adımın tamamlanmasını içerir. Bu bağlamda yat imalatını etkileyen ve bunun adım adım hangi aşamalardan geçerek tamamnaldığını anlatan, rehber niteliğindeki başlığımıza göz atmanızı öneririz.

Whats App