19 Mayıs Mh. Şemsettin Günaltay Cd. No:148/18
Kadıköy İstanbul
+90 216 395 09 99
info@adayacht.com

Bored Ape Yacht Club

BAYC

MİLYONLARCA DOLARLIK KOLEKSİYONUN ARKASINDAN İKİ FLORİDALI ADAM ÇIKTI

TWITTER'DA PAYLAŞIM YAPIP BİR NEVİ DOĞRULADILAR

BAŞKA ORTAKLAR DA VAR

Justin Bieber, bir BAYC için 1.3 milyon dolar ödedi

Neymar'dan milyonluk NFT yatırımı! Dudak uçuklatan rakam...

Greg Solano

Wylie Aronow

Bored Ape Yacht Club geliştiricisinin hızlı yükselişi
Bored Ape Yacht Club geliştiricisinin hızlı yükselişi

Bored Ape Yacht Club geliştiricisi 5 milyar dolar değerlemeye ulaşabilir

Bored Ape Yacht Club geliştiricisi Yuga Labs girişimi ünlü yatırımcı Horowitz’in de dikkatini çekti. NFT sektörünü yakından takip eden Horowitz iyi bir yatırım yapacak.

Kripto para dünyası da yavaş yavaş kendi Unicorn veya Decacorn olarak tabir edilen büyük pazar değerine sahip girişimlerini oluşturmaya başlıyor. Kendisini ispatlamış kirpto para girişimleri milyar dolarlık değerlemeleri aştı bile.

Bored Ape Yacht Club (BAYC) hızlı yükseliyor

NFT dünyasının belki de en çok satılan ve en yüksek fiyata sahip koleksiyonlarından olarak gösterebileceğimiz Bored Ape Yacht Club ya da kısaca BAYC, geliştiricisini de zengin etti. Yuga Labs toplamda 5 milyar dolar değerlemeye ulaşabilir.

Andreessen Horowitz’in sahip olduğu A16z ile bir yatırım görüşmesine başlayan Yuga Labs  değerlemesini de rekor seviyelere çıkaracak. İlk kurumsal yatırım olacak bu görüşmenin meblağı konusunda ise bir bilgi yok.

BAYC koleksiyonu OpenSea üzerinde en çok ilgi gören ikinci NFT koleksiyonu. Şubat ayındaki açılışında NFT mint etmek sadece 300$ maliyete sahipti. Şimdi ise 99ETH taban fiyatına ulaştı. Justin Bieber ve Paris Hilton gibi pek çok ünlü BAYC koleksiyonundan satın aldı. Horowitz ise NFT dünyasına ilgi gösteriyor ve OpenSea dahil 41 girişimde yatırımı var.

MİLYONLARCA DOLARLIK KOLEKSİYONUN ARKASINDAN İKİ FLORİDALI ADAM ÇIKTI

Milyonlarca dolara NFT satıyor, kim oldukları ise bilinmiyordu! Bored Apes Yacht Club'ın arkasındaki isimler ortaya çıktı

Dünyaca ünlü isimlerin NFT (Değiştirilemez Token) konusunda müdavimi oldukları Bored Apes Yacht Club'ın arkasındaki yapımcıların kimliği belli oldu. Görünüşe göre, milyonlarca dolarlık maymun NFT'lerinin arkasında Greg Solano ve Wylie Aronow isimli iki Floridalı adam var.

NFT dünyası gün geçtikçe değişiyor ve gelişiyor. Ülkemizde de NFT konusunda adımlar atıldığı görülürken, dünyada Bored Apes Yacht Club adındaki bir koleksiyon dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle Justin Bieber gibi dünyaca ünlü isimler, Bored Apes Yacht Club'ın maymun yüzlü NFT'lerine milyonlarca dolar ödüyor. Ancak Bored Apes Yacht Club'ın arkasında kim veya kimlerin olduğu bilinmiyor. Aslında bilinmiyordu desek daha doğru olur zira bir rapor sayesinde özellikle ünlülerin NFT (Değiştirilemez Token) aldıkları Bored Apes Yacht Club'ın arkasındaki isimler artık bir sır olmaktan çıktı.

BuzzFeed'ın raporu, Bored Apes Yacht Club'ın arkasındaki isimlerin Floridalı Greg Solano ve Wylie Aronow olduğunu ortaya koyuyor. 32 yaşında Solano, Gargamel takma adına sahip bir yazar ve editör olarak dikkat çekerken, 35 yaşındaki Aronow ise Gordon Goner takma adını kullanıyor.

TWITTER'DA PAYLAŞIM YAPIP BİR NEVİ DOĞRULADILAR

Söz konusu makale yayınlandıktan sonra, kimliği ortaya çıkan Greg Solano ve Wylie Aronow, Twitter'da "Web2 me vs. Web3 me" (Web 2'de ben, Web 3'te ben) ifadesini kullanan birer paylaşım yaptı ve kendi fotoğraflarını Bored Ape NFT'leriyle karşılaştırdılar. Böylece haberi doğrulamış oldular.

Bored Apes Yacht Club'ın arkasındaki şirket olan Yuga Labs CEO'su Nicole Muniz de Greg Solano ve Wylie Aronow'un kurucu ortaklardan olduğunu doğruladı.

BAŞKA ORTAKLAR DA VAR

Ancak Greg Solano ve Wylie Aronow aslında çok ilginç görünen ve bazen de moda olan maymunları çizen kişiler değil. Seneca adında 27 yaşındaki bir kişinin koleksiyonun baş sanatçısı olduğu söyleniyor. Ayrıca kimliği belirsiz olan ancak No Sass ve Emperor Tomato Ketchup adlarını kullanan iki kurucu ortak daha olduğu belirtiliyor.

Justin Bieber, bir BAYC için 1.3 milyon dolar ödedi

Dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber, 1.3 milyon dolarlık Ethereum karşılığında Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT satın aldı. Bieber, söz konusu NFT'ye değerinin 5 katını verdiği için eleştirilerin hedefi oldu.

Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, pazar yeri OpenSea'deki Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT satın aldı. Bieber, NFT'nin ücretini 1.3 milyon dolar değerindeki 500 Ethereum (ETH) ile ödedi.

Daha önce de birkaç NFA alan hatta bunlardan birini Instagram profil fotoğrafı olarak kullanan Bieber'ın bu satın alması sosyal medyada ses getirdi.

Haber kaynaklarına göre, 27 yaşındaki şarkıcının kazıklandığı, satın alınan NFT’nin 1.3 milyon dolar edecek kadar nadir olmadığı ve kendi fiyatından 5 kat daha fazla olduğu konuşuldu.

Justin Bieber'ın 500 ethereum karşılığında aldığı NFT'yi satan kişinin onu sadece 0.24 Ethereum'a aldığının tespit edilmesi bu tepkileri destekleyen ayrıntılar arasında yer aldı.

Bieber dışında ünlü rapçi Eminem, Post Malone, Stephen Curry gibi farklı alanlardan birçok ünlü isim Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan NFT’ler satın almıştı.

Neymar'dan milyonluk NFT yatırımı! Dudak uçuklatan rakam...

PSG'nin dünyaca ünlü futbolcusu Neymar, NFT (takas edilemeyen tokenler) dünyasına katıldı. Brezilyalı yıldızın, Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan iki eser için 1 milyon Euro harcadığı öğrenildi.

Neymar da NFT dünyasına giren ünlüler kervanına katıldı. Geçen yıl, NFT kısaltmasıyla bilinen 'takas edilemeyen tokenler' dünya çapında yaklaşık 40 milyar Dolar'ın üzerinde bir ivme kazandı ve bazı yıldız futbolcular da buna dahil oldu.

Real Madrid'den Luka Modric kendi NFT koleksiyonunu yaratırken Paris Saint-Germain'den Neymar da iki parça için 1 milyon Euro'dan fazla para harcadı. Brezilyalı yıldız, bu tür tokenlar için en büyük pazar yeri olan OpenSea platformu aracılığıyla Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan iki eser satın aldı.

Ödeme Ethereum kripto para birimi aracılığıyla yapıldı. Neymar çizimlerden biri için 159,99 ETH ve diğeri için 189,69 ETH ödedi. Bu ödeme ABD dolarına çevrildiğinde biri için 521 bin Dolar ve diğeri için ise 624 bin Dolar oluyor.

Neymar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla takım arkadaşları Leandro Paredes ve Marco Verratti'nin de ödemenin bir kısmına dahil olduğunu bildirdi.

Bored Ape Yacht Club koleksiyonuna dünyanın tanınmış başka isimleri de ilgi gösteriyor. Liste rapçi Eminem, NBA yıldızı Stephen Curry ve popüler TV sunucusu Jimmy Fallon yer alıyor.

Neymar, geçen Kasım ayında NFT'leri geliştirmek ve pazarlamak için NFTSTAR şirketi ile bir anlaşma imzalamıştı.

Bundan önce Metaverse'de 650.000 $'a satılan mega yat, Sandbox sanal dünyasının en pahalı NFT'si olmuştu.

Whats App